PRom

16 lat środowiska              30 konferencji

Article

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych
zdrowia, pogody ducha, rodzinnej atmosfery
oraz prawdziwie wiosennego nastroju
życzy
Zarząd Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom”

 

flowers compressor

Z okazji Dnia Kobiet
najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności,
słowa wielkiego uznania za wkładany trud w pracy i jednocześnie w życiu rodzinnym
oraz spełnienia wszelkich marzeń,

życzy

Zarząd Stowarzyszenia
PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom”
2016 prom zyczenia

2017 standup walbrzychWydaje Ci się, że jesteś dowcipny? Na imprezach rodzinnych sypiesz kawałami jak z rękawa, a towarzystwo turla się ze śmiechu? Ta impreza jest dla Ciebie!

Samorząd Studencki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu zaprasza na „Juwenaliowy Konkurs STANDUP”. Nagraj swój 5 minutowy występ, wrzuć go na YT lub FB, a link do filmu wyślij na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jury wybierze 12 śmiałków, którzy 1 czerwca 2017 r. zmierzą się o główną nagrodę w wysokości 1000 zł!!! Na zgłoszenia czekamy do 15 maja 2017 r.

Gwiazda wieczoru: Rafał Rutkowski - współtwórca, aktor i dyrektor artystyczny Teatru Montownia. Wraz z dramatopisarzem Michałem Walczakiem stworzył niepowtarzalny, własny gatunek one-man show. Od lat jego talent komediowy można podziwiać w kolejnych solowych występach: To nie jest kraj dla wielkich ludzi, Ojciec polski i Seks polski, Żołnierz polski. Od kilku lat Rutkowski tworzy również scenę stand-upu w Polsce. Występował m.in. w programie „Tylko dla dorosłych” w TVP 2 oraz na wielu galach stand-upu w całym kraju.

REGULAMIN NA: http://www.pwsz.com.pl/juwenaliowy-konkurs-standup/
ZapiszZapisz

Rozstrzygnięto trzecią edycję Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską z Wiedzy o Mediach Medi@stery. Pierwszą nagrodę zdobyła Anna Gronau (Uniwersytet Gdański), drugie miejsce zajęła Svitlana Ovcharova (Uniwersytet Warszawski), a trzecie – Marta Demartin (Uniwersytet Gdański). Prace studentów są oceniane przez Kapitułę Konkursową, w skład której wchodzą zewnętrzni eksperci, wybitni medioznawcy z uczelni wyższych całej Polski. Przewodniczącą Kapituły w tym roku została prof. Bogusława Dobek-Ostrowska z Uniwersytetu Wrocławskiego.

2017 komunikowanie w nauceUkazała się nowa publikacja o komunikowaniu w o nauce. Książka,  pod takim właśnie tytułem – „Komunikowanie o nauce” – pod redakcją Edyty Żyrek-Horodyskiej i Magdaleny Hodalskiej została wydana nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Są w niej artykuły członków Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich Prom: Dominiki Narożnej – „Naukowiec-ekspert jako element kształtowania wizerunku uczelni w mediach” oraz Beaty Czechowskiej-Derkacz i Małgorzaty Łosiewicz „ Funkcjonowanie dualizmu wizerunkowego polskich naukowców w przekazach medialnych”. 

Czwarta edycja Konkursu Lingwistycznego „Tłumacze na start”
Zapisz
2016 prom zyczenia
ZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapisz

nkn logo
„Ścieżki kariery i rozwój młodej kadry naukowej” to tytuł kolejnej Konferencji Programowej Narodowego Kongresu Nauki. Konferencja odbędzie się w Katowicach 26-27 stycznia.
Organizatorami są Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Uniwersytet Śląski. Rozpoczęcie rejestracji uczestników planowane jest na początek stycznia.

2016 tlumacze na start
Czwarta edycja konkursu dla młodych tłumaczy dobiegła końca.
Zmagania zorganizowane przez Agencję Tłumaczeń i Szkołę Języków Obcych Skrivanek zakończyły się wielkim finałem, który odbył się 2. grudnia br. na Wydziale Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego. 

Organizatorzy programu współpracy szkół wyższych i sektora finansowego – Nowoczesne Zarządzanie Biznesem oraz Warszawski Instytut Bankowości i Wydział Nauk Społecznych UG zapraszają na II Krajową Konferencję Ogólnopolskiego Forum Mediów Akademickich, podczas której spotkają się przedstawiciele mediów akademickich z całej Polski. Wydarzenie odbędzie się na Politechnice Gdańskiej (28 listopada) i Uniwersytecie Gdańskim (29 listopada).

2016 gigacon
Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnej konferencji "IT w Uczelniach GigaCon".

Nasze Stowarzyszenie jest patronem konferencji. Wydarzenie, poświęcone rozwiązaniom wspomagającym zarządzanie uczelnią wyższą, odbędzie się 27 października 2016 r. w Hotelu Orbis Wrocław. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Niniejszym w imieniu Organizatorów tj. Stowarzyszenia PRom oraz Jury ogłaszamy piątą edycję naszego branżowego Konkursu.

 

PROMYKI 2016

 

W składzie Zespół Jurorów stanowią przedstawiciele uczelni, które w ubiegłym roku pokazały najlepsze projekty, a więc Uniwersytetu Łódzkiego - rzecznik Tomasz Boruszczak i Politechniki Warszawskiej - szefowa promocji Urszula Deblessem, oraz - tradycyjnie - Piotr Czarnowski (Agencja First PR) i Kinga Kubiak (portal Proto.pl), jak również troje członków Zarządu PRomu.

Informacja o międzynarodowym programie badawczym:
Internet w działaniach marketingowych uczelni wyższych

Salon - Tunis

Uprzejmie informujemy, że Ambasada RP w Tunisie planuje wziąć udział w Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym „Perspektywy”, który odbędzie się w dniu 16 kwietnia 2016 r. w Hotelu Africa w Tunisie.

2015 tlumacze na start
Trzecia edycja konkursu „Tłumacze na start” za nami

Wiemy już, kto został najlepszym, młodym tłumaczem w tym roku. 20. listopada 2015 roku odbył się wielki finał III edycji ogólnopolskiego konkursu lingwistycznego „Tłumacze na start”, organizowanego przez agencję tłumaczeń i szkołę językową Skrivanek we współpracy z partnerem strategicznym – Instytutem Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Tegorocznym zmaganiom studentów patronowali także Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Wojewoda Mazowiecki.

logotyp edu
Stowarzyszenie PR i Promocji Uczelni Polskich Prom jest patronem medialnym Konferencji EDU TRENDS. Nowoczesne technologie dla uczelni polskich, która odbędzie się 22 października 2015 roku w Warszawie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Konferencja ma na celu przybliżenie zagadnień informatyzacji szkolnictwa wyższego oraz umożliwić władzom uczelni, zapoznanie się z nowoczesnymi trendami i technologiami oferowanymi przez kluczowych graczy w tym segmencie.

HEMC plakat
Konferencja Social Media Recruitment for Higher Education
piątek, 20 listopada 2015, Poznań

Informacje dla PRom Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich

2015 ksiazka rzecznik
Rzecznik prasowy – oczekiwania i możliwości. Perspektywa teoretyczna i praktyczna, Beata Czechowska-Derkacz, Marek Zimnak (red), Wydawnictwo DIFIN, Warszawa 2015.


Niniejszym w imieniu Organizatorów tj. Stowarzyszenia PRom oraz Jury ogłaszamy piątą edycję naszego branżowego Konkursu.
3 edycja 1
W składzie Zespół Jurorów stanowią przedstawiciele uczelni, które w ubiegłym roku pokazały najlepsze projekty, a więc Uniwersytetu Łódzkiego - rzecznik Tomasz Boruszczak i Politechniki Warszawskiej - szefowa promocji Urszula Deblessem, oraz - tradycyjnie - Piotr Czarnowski (Agencja First PR) i Kinga Kubiak (portal Proto.pl), jak również troje członków Zarządu PRomu.

Zmarł nasz wieloletni kolega, jeden ze współzałożycieli Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom”, Andrzej Sołtysiak.  Przez wiele lat swojej pracy w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej we Włocławku był rzecznikiem prasowym i asystentem rektora. Z nami -  ogólnopolską siecią „PRom” - pracował na rzecz środowiska polskich marketingowców, pracowników PR i rzeczników prasowych na polskich uczelniach publicznych i niepublicznych.  Przez wiele lat pomagał budować i administrował pierwszą stroną internetową Stowarzyszenia.

Beata DerkaczPróba dochodzenia prawdy w mediach, czyli o sprostowaniu jako narzędziu komunikacji z punktu widzenia zawodowych komunikatorów – rzeczników prasowych cz.2

Autor: Beata Derkacz, rzecznik prasowy Uniwersytetu Gdańskiego, Członek Zarządu Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom”

Beata DerkaczPróba dochodzenia prawdy w mediach, czyli o sprostowaniu jako narzędziu komunikacji z punktu widzenia zawodowych komunikatorów – rzeczników prasowych cz.1

Autor: Beata Derkacz, rzecznik prasowy Uniwersytetu Gdańskiego, Członek Zarządu Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom”

Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom” na najlepszy projekt lub działanie promujące naukę oraz uczelnie przyznane w roku 2014.

Do końca maja bieżącego roku – zgodnie z regulaminem konkursu - do sekretarza Jury wpłynęły projekty z pięciu uczelni. Projekty łączą promocję nauki i promocję uczelni...

O szansach i zagrożeniach stojących przed programem Erasmus+ w Polsce i Europie rozmawiali dziś polscy ministrowie, przedstawiciele świata biznesu, nauki oraz beneficjenci europejskich programów edukacyjnych. W spotkaniu uczestniczyła prof. Lena Kolarska-Bobińska.

Stowarzyszenie European Public Relations Education and Research Association wraz z European Assoaciation of Communication Directors uruchamiają kolejną edycję badania ECM, dotyczącą stanu i nadchodzących wyzwań w obszarze komunikacji strategicznej. Tegoroczna ankieta porusza kwestie związane z m.in. z komunikacją mobilną, gender oraz zagadnieniami istotnymi w najbliższym czasie dla funkcji komunikowania.

Rozpoczęły się przygotowania do III edycji Ogólnopolskiej Konferencji Mediów Studenckich w Krakowie. Uznani w branży dziennikarze poprowadzą warsztaty i panele skierowane do redakcji studenckich z całej Polski. Do tej pory byli to Marcin Meller, Dariusz Bohatkiewicz, Janina Paradowska, Piotr Mucharski czy Jakub Porada. Finał działań już w kwietniu 09-11.04.2014 w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Zapraszamy do zgłaszania udziału swoich redakcji.

Wehikuły inwestycyjne pomogą skomercjalizować najbardziej innowacyjne projekty. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju podejmuje współpracę z ośmioma funduszami w ramach programu BRIdge.

Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica w Płocku oraz Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie i Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni zamierzają współpracować przy realizacji innowacyjnych technologicznych projektów badawczych i pozyskiwaniu na ten cel środków.

Absolwenci Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, o stażu pracy nieprzekraczającym jednego roku, zarabiali najwięcej w 2013 roku spośród absolwentów szkół wyższych uwzględnionych w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń, przeprowadzonym przez firmę Sedlak & Sedlak.

Powstanie ponad 900 nowoczesnych stanowisk edukacyjnych do prowadzenia zajęć praktycznych przewiduje realizacja projektu „Inżynier Przyszłości” na Politechnice Gdańskiej. W ramach projektu zmodernizowane będą obiekty wydziałów: mechanicznego oraz oceanotechniki.