Andrzej SołtysiakZmarł nasz wieloletni kolega, jeden ze współzałożycieli Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom”, Andrzej Sołtysiak.  Przez wiele lat swojej pracy w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej we Włocławku był rzecznikiem prasowym i asystentem rektora. Z nami -  ogólnopolską siecią „PRom” - pracował na rzecz środowiska polskich marketingowców, pracowników PR i rzeczników prasowych na polskich uczelniach publicznych i niepublicznych.  Przez wiele lat pomagał budować i administrował pierwszą stroną internetową Stowarzyszenia.

Andrzej swoją karierę zawodową zaczynał jako dziennikarz, najpierw w Telewizji Kujawy, następnie w radiu HiT, w Telewizji Edukacyjnej i  w Nowościach Włocławskich.  Był także korespondentem ogólnopolskiego tygodnika PLK.  Pracę w Urzędzie Miasta rozpoczął jako główny specjalista w Biurze Rzecznika Prasowego Prezydenta Włocławka.   Ostatnim miejscem Jego pracy był Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Włocławka, którego był dyrektorem.

Andrzej uczył się razem z nami, chętnie chłonął nowe rzeczy.  Był absolwentem dziennikarstwa i komunikacji społecznej, studiował na Uniwersytetach w Warszawie i Łodzi, a także w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu.  Miał ciepłą, magnetyczną osobowość, z wieloma spośród nas stworzył silne więzy, które mimo zmian w jego życiu zawodowym, pozostały trwałe do dzisiaj.

Miał 35 lat.

Łączymy się w żalu i smutku z Rodziną i Bliskimi Andrzeja.
Oddajemy hołd jego pamięci!

Zarząd Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom”
dr Marek Zimnak
Marcin Witkowski