PRom

16 lat środowiska              34 konferencje

Article

Już po raz trzeci zostały wręczone Nagrody Środowiskowe - Gwiazdy Umiędzynarodowienia. Nagrody przyznawane są osobom wybitnie zasłużonym w badaniach nad internacjonalizacją, w zarządzaniu procesem umiędzynarodowienia, marketingiem za granicą, w kształceniu obcokrajowców i działaniach w dyplomacji akademickiej.

W gronie tegorocznych laureatów znalazł się Marcin Witkowski, który od wielu lat związany jest ze Stowarzyszenie PRom! W trzyletniej historii konkursu, to trzecia nagroda, która została przyznana PRomowiczowi!

⭐️ W poprzednich latach nagrody zdobyli: Ewa Kiszka oraz Sasza Zakharchuk! ⭐️

Wszystkim naszym gwiazdom serdecznie gratulujemy!

gwiazdy marketingu2020

Nagrody wręczone zostały podczas uroczystej galli zorganizowanej na zakończenie pierwszego dnia konferencji Studenci zagraniczni w Polsce 2020. Konferencja zorganizowana została przez Fundację Perspektywy. 

Laureatami "Gwiazdy Umiędzynarodowienia 2020" zostali w poszczególnych kategoriach:

Research Star: prof. Grzegorz Mazurek, Akademia Leona Koźmińskiego
Teaching Star: prof. Jacek Szepietowski, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu
Public Diplomacy Star: prof. Adam Jelonek, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
Marketing Star: Marcin Witkowski, Uniwersytet im Adama Mickiewicza w Poznaniu
Management Star: dr Dorota Piotrowska, Politechnika Łódzka
Rising Star: Wiktoria Herun, Urząd Miasta Lublin

Specjalną nagrodą "Distinguished Star uhonorowano (pośmiertnie) profesora Marka Tukiendorfa, byłego rektora Politechniki Opolskiej, byłego przewodniczącego Komisji ds. Współpracy Międzynarodowej KRASP.

Nagroda przyznawana jest przez Kapitułę, w której reprezentowane są główne polskie instytucje i organizacje zaangażowane w rozwój umiędzynarodowienia: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, KRASP, NAWA Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej, FRSE, Perspektywy, IROs Forum, Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, Krajowa Reprezentacja Doktorantów, Stowarzyszenie PRom, Erasmus Student Network. Honorowy patronat nad nagrodą sprawują wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin i przewodniczący KRASP prof. dr hab. inż. Jan Szmidt.