"UCZELNIA NA CAŁE ŻYCIE"

Mamy zaszczyt zaprosić przedstawicieli Państwa Uczelni do udziału w XXV Konferencji Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom” zatytułowanej: „UCZELNIA NA CAŁE ŻYCIE”.
lochow 2015W trakcie konferencji zaprezentowany zostanie innowacyjny model kształcenia „ideAGORA – absolwenci kapitałem społecznym uczelni”, a uczestnicy wezmą udział w warsztatach, mających uczynić ten model dostępnym wszystkim uczelniom. Model opracowany został przez Collegum Mazovia Innowacyjną Szkołę Wyższą w ramach projektu nadzorowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju i finansowanego ze środków Unii Europejskiej. Jego głównym celem jest zbudowanie aktywnej społeczności absolwentów, działającej na rzecz uczelni. Model ideAGORA stworzony został w oparciu o fińskie doświadczenia. Stąd obecność na konferencji przedstawicieli Aalto University Design Factory oraz firmy Capful Finlandia, specjalizującej się w tworzeniu scenariuszy przyszłości.

Całość składa się z ośmiu elementów, które zostały pozytywnie zakwalifikowane przez NCBiR oraz uzyskały pozytywną ocenę Business Centre Club oraz Krajowej Izby Gospodarczej w zakresie kształtowania efektywnej kooperacji pomiędzy nauką a biznesem.

Model ideAGORA zostanie nieodpłatnie udostępniony do wdrożenia wszystkim zainteresowanym uczelniom. Konferencja PRom stanowi doskonałą okazję do podsumowania prac nad modelem ideAGORA i upowszechnienia go w szerokim środowisku akademickim. Z uwagi na ten fakt, pierwszy dzień konferencji finansowany jest ze środków projektowych, co również pozwala na znaczące obniżenie tradycyjnych kosztów konferencji PRom-u.

Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa to nowoczesna uczelnia zawodowa, przyjazna i dostępna dla wszystkich osób poszukujących wiedzy i dbających o poziom posiadanych kwalifikacji. Na rynku edukacyjnym funkcjonuje od 1999 r. Priorytetem Collegium Mazovia jest wybór takich kierunków rozwoju, które zapewnią absolwentom uprzywilejowaną pozycję na współczesnym rynku pracy.

Stowarzyszenie „PRom” utworzone w 2006 roku jest kontynuatorem długiej tradycji współpracy rzeczników prasowych i pracowników biur promocji polskich uczelni publicznych i niepublicznych. Otrzymało nagrody krajowe i międzynarodowe za swoją działalność; jego aktywność i dokonania były prezentowane kilkakrotnie na posiedzeniach krajowych gremiów rektorskich.

Będzie nam niezwykle miło gościć przedstawicieli Państwa Uczelni w Łochowie w dniach 21 – 24 czerwca 2015 r.

Gospodarz - Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa
mazoviaUczelnia istnieje od 1999 roku. Przez 12 ostatnich lat kształciła na najwyżsym poziomie i nieustannie sie rozwijała, rozbudowując baze lokalową i uzyskując akredytacje na prowadzenie kolejnycyh kierunków studiów. Misją Uczelni jest kształcić kadry dla przyszłości na najlepszych warunkach.

Patronat Konferencji:
MNiSWMinister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Prof. dr hab. Lena Kolarska-Bobińska
KRASPPrzewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich Prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś

Partnerstwo strategiczne:
Edulandia pl